Καλώς ήρθατε στο σχολείο μας

Το σχολείο μας, το Γυμνάσιο Μεσαριάς Θήρας ιδρύθηκε στις 15-9-1998 με ομόφωνη απόφαση του τότε επαρχιακού συμβουλίου Θήρας για τους μαθητές και τις μαθήτριες που κατοικούν στα χωριά Βόθωνα, Μεσαριά, Μονόλιθο, Καμάρι, Πύργο, Έξω και Μέσα Γωνιά.

Η 26η Οκτωβρίου είναι αργία για το σχολείο μας επειδή είναι τοπική εορτή. Ο Άγιος Δημήτριος είναι ο Πολιούχος της Μεσαριάς.

Στις αρχές της σχολικής χρονιάς 2015 - 2016 το Γυμνάσιο Μεσαριάς μεταφέρθηκε στο καινούργιο διδακτήριο που βρίσκεται απέναντι από το γήπεδο της Μεσαριάς.

Στο blog του σχολείου μας θα αναρτώνται οι ανακοινώσεις μας

Από εδώ μπορείτε να διαβάσετε και να κατεβάσετε τον κανονισμό του σχολείου μας!

Το blog του σχολείο

29 Σεπτεμβρίου 2021

ΠΡΟΣΟΧΗ  Οι ανακοινώσεις του Γυμνασίου Μεσαριάς θα αναρτώνται στο blog του σχολείου μας  https://blogs.sch.gr/gymmessa Σας ευχαριστούμε

Εγγραφές μαθητών/τριών 2021-22