Επίσκεψη του υπευθύνου του Γραφείου Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλεως Θήρας Αμοργού & Νήσων

Σαντορίνη 30/5/2018

Προς Αξιότιμο κ. Διευθυντή Γυμνασίου Μεσσαριάς Θήραςκ. Βασίλειο Μπασπανέλο

Αξιότιμε κ. Διευθυντά

Σας εκφράζω τις θερμές μου ευχαριστίες

Εκδρομή της Β Γυμνασίου σε Βουλή και Ακρόπολη

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της Β? τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτική εκδρομή που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα
στις 26-29/03/2018.

Δράση Ανακύκλωσης - Επίσκεψη στο Μουσείο της ποτοποιίας Κάναβα Σαντορίνη Λυγνού

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού ανακύκλωσης που διεξήχθη στην Α? τάξη του σχολείου μας, το τμήμα Α2 κέρδισε το πρώτο βραβείο.

Εβδομάδα περιβάλλοντος στο Γυμνάσιο Μεσαριάς

Για την εβδομάδα περιβάλλοντος ομάδα μαθητών, υπό την επίβλεψη του καθηγητή του σχολείου μας Κ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και του συναδέλφου από το ΕΠΑΛ κ. ΠΕΤΡΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, εκτέλεσαν εργασίες στους κήπους του σχολείου μας.

Σεμινάρια για Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ) για μαθητές και ενήλικες

Ο Δήμος Θήρας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Στήριξης Κ.Υ.-Γ.N. Θήρας διοργάνωσαν εκπαιδευτικά σεμινάρια για μαθητές και ενηλίκους με θέμα την Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ).