ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι ανακοινώσεις του Γυμνασίου Μεσαριάς θα αναρτώνται στο blog του σχολείου μας

Σας ευχαριστούμε

Εγγραφές μαθητών/τριών 2021-22

Αγαπητοί γονείς,

Για την ολοκλήρωση των εγγραφών των παιδιών σας παρακαλείσθε:

Απόφαση Επιτροπής - Αξιολόγηση Προσφορών

Εκπαιδευτικής Εκδρομής του Γυμνασίου Μεσαριάς Θήρας

στη Βουλή των Ελλήνων - Αθήνα  2019 (19-2 έως  22-2-2019)

Η απόφαση της επιτροπής

ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΑΡΙΑΣ ΤΟ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2017-18

Εκπαιδευτικό έργο.

Πέρα από τη δουλειά που γίνεται στην τάξη στο επίπεδο του μαθήματος, μέρος του εκπαιδευτικού έργου (το ίδιο σπουδαίο κατά την άποψή μας) αποτελεί και η άτυπη γνώση που προσφέρεται στα παιδιά μέσα από εκπ/κες δράσεις. Έτσι διοργανώσαμε και υλοποιήσαμε τα παρακάτω:

Απόφαση Επιτροπής - Αξιολόγηση Προσφορών

Εκπαιδευτικής Εκδρομής του Γυμνασίου Μεσαριάς Θήρας

στη Βουλή των Ελλήνων - Αθήνα  (26-29/3/2018)

Η απόφαση της επιτροπής

Σας ευχαριστούμε

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του Γυμνασίου

Στις 5 Οκτωβρίου 2017 ημέρα Πέμπτη πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση γονέων και εκπαιδευτικών του σχολείου μας με αφορμή  τη νέα σχολική χρονιά.Με την παρουσία πολλών γονέων  έγινε ενημέρωση από τον Διευθυντή του σχολείου για τους στόχους της σχολικής χρονιάς ,τα κύρια χαρακτηριστικά, τη φυσιογνωμία και τη λειτουργία του ΣχολείουΣτη συνάντηση επίσης έγινε ενημέρωση των γονέων από εκπρόσωπο του Συλλόγου Διδασκόντων για τις αλλαγές που επήλθαν στο Γυμνάσιο

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς που παρευρέθηκαν και ελπίζουμε σε ακόμη πιο δυναμική συνέχεια.Η επικοινωνία ανάμεσα στα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας θα συνεχιστεί διότι πιστεύουμε  ότι συμβάλλει στην ουσιαστική λειτουργία του σχολείου, στη δημιουργική και ομαλή φοίτηση των μαθητών.

Παρακαλούμε τους κηδεμόνες των μαθητών να ενημερωθούν στην παρακάτω ιστοσελίδα  για τον κανονισμό του σχολείου και αφού υπογράψουν να επιστρέψουν το ενημερωτικό δελτίο στο σχολείο.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Διδασκόντων του Γυμνασίου Μεσαριάς